Aktualności

Lednica 2013 — „W imię Ojca„

P6010048

Z Miechucina wyjechaliśmy o godz. 4.15. W autobusie pomodliliśmy się o szczęśliwą podróż i dobrą pogodę. Na Pola Lednickie dotarliśmy około godz. 10.00. Tam rozłożyliśmy swoje rzeczy i mieliśmy trochę czasu dla siebie. Ok. 80 tys. młodych ludzi z całej Polski, 1700 kapłanów i kilku biskupów wzięło udział w XVII Spotkaniu Młodych w Lednicy, które w tym roku odbyło się pod hasłem „W imię Ojca”. Ok. godz. 12.00 rozpoczęły się tańce lednickie. Na Pola przybył w tym roku Szymon Hołownia. o 15.00 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, podczas której wyświeciło piękne słońce, które towarzyszyło nam aż do wieczora. O 19.00 rozpoczęła się Eucharystia, która była głównym punktem spotkania. Po Mszy św. wysłuchaliśmy przesłania papieża Franciszka, które przygotował specjalnie na Spotkanie Młodych w Lednicy — „Nie zapomnijcie więc podziękować Bogu za waszego tatę. Pamiętajcie o nim w modlitwie, nawet gdy wasze relacje nie były najlepsze”- prosił. Na koniec papież pobłogosławił wszystkich pielgrzymujących na Pola Lednickie, do źródeł chrzcielnych Polski. Po wysłuchaniu słów Ojca Św. udaliśmy się do autokaru i szczęśliwie dotarliśmy do Miechucina.

                                                                                                                                 Ewelina Hinca